user
Anne sütü sonrası beslenme nasıl olmalı

Sıradaki içerik:

Anne sütü sonrası beslenme nasıl olmalı

e
sv

Kirazın faydaları nelerdir?

5764 okunma — 06 Temmuz 2016 04:17
Şifali Bitkiler Kiraz

Sevgili Sağlıklı Yaşam dostları, bu yazımızda doğal şifa depusu olan kirazdan bahsedeceğim.

Kirazın faydaları nelerdir?


İşte Kirazın Faydaları
Kirazın bir çok faydasına bir yenisi daha eklendi. Amerikalı uzmanların yaptıkları yeni bir araştırmaya göre kiraz suyunun insan bünyesine olan çok özel bir faydası çıktı. Amerika’nın Louisiana State Üniversitesi’nden yapılan açıklamalara göre kiraz suyu uykusuzluk çekenlerin derdinin dermanı.
Louisiana State Üniversitesi araştırmacılarının yaptığı açıklamaya göre günde 2 kez kiraz suyu içmek uyku ilacından bile daha çok işe yarıyor.

SAĞLIK HABERLERİ


2014 San Diego Deneysel Biyoloji Toplantısı’nda sunulan araştırma verilerine göre yapılan deneylerde belirli bir yaşın üzerindeki deneklere 2 hafta boyunca günde 2 kez içirilen kiraz suyu sonrasında uyku düzeylerinde belirgin bir düzen ve uyku sürelerinde 90 dakikayı aşkın uzama görüldüğü belirtildi.
20 kirazda 12 – 25 miligram arasında antosiyanin bulunmaktadır, bu da bir aspirinden on kat daha etkilidir.
Kiraz hem kolesterolü hem de kan şekerini düşürmeye yardımcı olur.
Ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağlayabilir. Bu nedenle romatizma ve gut hastalıkları, eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde kullanılabilir.
Kabızlığı önlemede etkilidir.
Kirazda bulunan kinik asit, böbreklerin taş ve kum yapmasını önleyebilir ve varsa zamanla dökülmesine yardımcı olur.
Kandaki zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Aşırı ilaç tüketimi ile karaciğerde oluşan yükün azaltılmasında yardımcı olur. Nikotinin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
İçerdiği meyve şekeri levüloz rahat sindirilebildiği için, şeker hastaları da kirazı yanında protein kaynağı besinlerle birlikte tüketebilir.
A vitamininin önemli bir kaynağı olan karoteni içeren kiraz, göz problemlerinin önlenmesinde yardımcı olur.
30 gram kiraz sapını 1 litre suda 10 dakika kaynatarak hazırlayacağınız çay, böbrekleri çalıştırarak, diüretik (idrar söktürücü), kan ve idrar yolları temizleyicisi, safra akımını sağlayıcı, bağırsak düzenleyici etki gösterebilir.
• 100 gram kirazda, 17 bin miligram C vitamini bulunmaktadır. Her insanın günde 60-80 miligram C Vitamini alması gerekiyor.
• B1, B2, B5 vitaminleri, magnezyum ve kalsiyum da bulunmaktadır.

PRATİK SAĞLIKLI KİLO NASIL VERİLİR?


Not: Yazımızdaki bilgiler tavsiye niteliğindedir ilaç ve tedavi değildir. Uygulanmasından doğabilecek olumsuzluklardan Haberin Başı ve yazarımız sorumlu tutulamaz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli