user
FIRINDA KABAK TATLISI TARİFİ

Sıradaki içerik:

FIRINDA KABAK TATLISI TARİFİ

e
sv

Pratik Kalp Kurabiye Tarifi

819 okunma — 10 Nisan 2020 18:51
Kurabiye Tarifi Marmelatlı

Pratik Tariflerimizden Pratik Kalp KurabiyeTarifi kolay anlaşılır ve resimli olarak paylaşıyoruz.Her Tarifimizin sonunda olduğu gibi kurabiye tarifimizinde sonunda Püf Noktası ekliyor yeni bilgiler kazanmanıza ve ya tazelemenize yardımcı olmaya çalışıyoruz.Pratik Kalp Kurabiye Tarifimizin malzeme listesiyle işe koyulalım.

Pratik Kalp Kurabiye Tarifi

Kaç Kişilik: 4 – 6
Hazırlık Süresi: 35 Dk
Pişirme Süresi: 15 Dk

Pratik Yemek Tariflerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu gün sizlere Pratik Tarifimizi aşama aşama nasıl yapılacağını anlatacağım.

Pratik Kalp Kurabiye Malzemeleri

 • 250 gr un
 • 125 gr tereyağ veya margarin
 • 1 adet yumurta
 • 75 gr pudra şekeri
 • 7 gr kabartma tozu
 • Ev yapımı erik reçeli
 • Pratik Kalp Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır

  1 Bütün malzemeleri yoğurabileceğiniz genişlik ve derinlikte bir kaba alıp yoğurun,Yoğurduğunuz hamuru 15 dakika kadar dinlendirin. Hamurdan parçalar kopartıp yuvarlak bezeler haline getirin ve merdane yardımıyla açınız. Açma işlemini yağlı kağıdın arasında yaparsanız daha kolay olacaktır.

  2 Biri büyük diğeri küçük kalp şeklinde iki kalıp kullanınız. Açtığınız hamurdan büyük kalıp yardımıyla kalpler çıkartın. Üste gelecek olan kalbin içini küçük kalıp yardımıyla çıkartın.

  3 Birleştirdiğiniz kalplerin göbeğine aldığı kadar ev yapımı erik reçelinden koyun. 175 derece önceden pişmiş fırında 15 dakika pişiriniz. Pudra şekeri serperek servis edebilirsiniz.

  AFİYET OLSUN . . .
  Püf Noktası

  1 Ağızda dağılan kıyır kıyır kurabiyeler yapabilmek için mutlaka tereyağ kullanmalısınız..

  2: Kurabiye yaparken dikkat etmek gereken diğer bir noktada bütün malzemeler oda sıcaklığında olmalıdır. Yoğurduktan sonrada mutlaka 30 dakika dolapta dinlendiriniz. Fırın ısınızı ve pişirme sürenizi kurabiyenin kalınlığına göre ayarlamayı unutmayın..

  Pratik Kalp KurabiyeTarifimizi tüm detaylarıyla birlikte sizlerle paylaştım. Bir başka tarifimizde buluşmak üzere Lezzetle kalın.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli